piatok 5. júna 2009

Most High Top 12 - Nina Nyce

1/ Ako by si popísal svoju hudbu ľuďom? 


Univerzálna, to presne sedí na moju hudbu. Keď skladám piesne, predstavím si aký dopad to bude mať na ľudí, ktorí nie sú oboznámení s realitou v zahraničí. Ide mi o veci, ktoré sa dajú preniesť zo žánru do druhého, o to sa snažím keď skladám text a produkujem hudbu. Tiež mi bolo viac krát povedané, že mám charakteristický hlas a moja hudba by mala prirodzeným spôsobom odzrkladovať jedinečnosť môjho druhu :-) 

2/ Ako sa začala tvoja hudobná kariéra? 

Hudbu som vnímala vždy vášnivo, tento druh umenia prináša jednotu, šťastie a nepopierateľné zážitky. Mám taký pocit, že každou skladbou, ktorá je stvorená, je niekto tam vonku inšpirovaný. Ideová myšlienka hudby a jej dopad na ľudí ma navnadila, chcela som byť jej súčasťou. Prišlo to vo veľmi skorom veku, v ktorom všetko spoznávate aj podľa slov, písanie textov sa potom stalo pre mňa mojou súčasťou - moja druhá nátura. 

3/ Čo je pre teba najdôležitejšie v živote? 

Boh stojí za všetkým mojím úspechom, talentom a bytím. Takže je prvý a najhlavnejší. Moja rodina je veľmi nápomocná, tiež hrá hlavnú rolu. Najviac sa však bojím zlyhania. Neustále bojujem s udržaním viery, nechcem sa vzdať a keď pomyslím na moje požehnanie, ktoré som zatiaľ dostala, motivuje ma to, aby som sa stále hnala dopredu. To, že mám pozitívny vplyv a som vzorom pre mladých a starých, chudobných a bohatých alebo pre kohokoľvek s podobným snom, je pre mňa rovnako dôležité. 

4/ Ako by si definoval slovo "úspech"? 

Úspech, v mojom ponímaní, je spokojnosť sám so sebou potom ako premôžete tie veci, ktoré pred vami stáli prekážkou. Je to šťastie, keď viete, že cieľ, ktorý si stanovíte je vám na dosah, je úspešne splnený a vy ste si urobili nové miesto na ďalšie ciele v živote. Verím, že dosiahnutie úspechu láme negativitu a podporuje sebaúctu, rešpekt a silu mysle. Nič nie je nemožné, no viete to použiť iba ak v to veríte celým srdcom. 

5/ Pamätáš sa na svoju prvú skladbu? 

Áno. Moja prvá skladba sa volala "I Cherish You." To bola prvá skladba, ktorú som nahrala. Mala som 16 rokov, žila som v St. Croix, na Panenských ostrovoch. Skladba je zmesou R&B a Dancehall-u, bola nahraná spolu s miestnym umelcom "Kyatalyss". Skladbu som pôvodne napísala ja, bola umiestnená na talentovom výbere "Localmotive". V tom čase som bola najmladšia umelkyňa na albume, bolo to v roku 2002. Skladba dala zrod aj môjmu umeleckému menu "Nina Nyce". 

6/ Kedy si prvý krát vystupoval pred živým publikom? 

Počas základnej školy, prípravky a strednej školy som pravidelne vystupovala na talentových show, súťažiach a školských akciách. Očividne som nebola cudzia k pódiu a verte, či nie, hneď prvý krát, ako som na pódiu držala mikrofón som vedela, že to je presne pre mňa. 

7/ Píšeš si svoje vlastné piesne? 

Áno, samozrejme. Píšem skladby odkedy spievam. Bola som speváčkou soca skupiny "Xtaushun", z Panenských ostrovov. Členkou som bola dosť dlho na to, aby som bola spoločne na troch albumoch. Tie skladby, ktoré som odspievala, som aj napísala. Debutovala som však ako nováčik na scéne v Antigua a Barbuda v roku 2007. Nasledujúci rok som bola v miestnej skupine "Le Jah Band". V tej skupine som bola autorka a spoluautorka skladieb, s ktorými som vystupovala. Do hudby vkladám veľa osobných emócií keď ju píšem, pritom však som stále otvorená novým nápadom. 

8/ Kto ťa najviac hudobne ovplyvnil? 

Som ovplyvnená pestrým výberom hudobníkov. Na vrchole môjho zoznamu je Destra Garcia, moja po celú dobu obľúbená speváčka a najvplyvnejšia počas mojej kariéry. Jej vystupovanie na scéne je fenomenálne. Alison Hinds je ďalšou favoritkou, vie ako potešiť publikum a vlákať ich do vystúpenia. Denise Belfon sebaiste každého presvedčí, že ju pozná každý osobne. Je to veľmi o tom, že ľudí zabáva, ako keby sa bavila s blízkym okruhom priateľov. Zoelah je inšpiratívna, jej hlas je tak jedinečný. Shurwayne Winchester prináša nedotknuteľnú energiu skrz jeho vystúpenia. Machel Montano, Faye-Ann, Bunji Alvarez, Tizzy, Cool Session Brass, títo všetci ovplyvňujú moju hudbu. Ich rôzny uhoľ pohľadu a hudobný výber mi umožňujú tvarovať hudbu tak, aby bola všeobecne akceptovaná. 

9/ Aký druh vystupovania máš za sebou? 

Vystupovala som naživo ako predskokanka pre Destra Garcia, Alison Hinds, El A Kru, Burning Flames a Shurwayne Winchester. Dvakrát som súťažila na každoročnej akcii ostrovov Antigua a Barbuda - Soca Monarch. Spievala som sprievodné vokály pre Alison Hinds, Biggie Irie, Calypso Jim a pre ďalších spevákov calypso. Spievala som bok po boku s Junior "Blade" Stanislaus a Glenroy "Byke" Joseph z pôvodnej skupiny "El A Kru" z Antigua, ďalej s Jamesy P, Tian Winterom a Jashan Hughes.10/ Kto sa stará o tvoje obchodné aktivity? 


Roger Perry z Antigua je môj momentálny manažér aktivít. Keď niesom na ostrovoch, podielam sa vlastným pričinením na rozširovaní mojej hudby do kruhov dj-ov, promóterov a iných hudobne zúčastnených ľudí. Všade tvrdo pracujem na začlenení mojej hudby, aby si ľudia na moju hudbu zvykli. Mám skladby online na Youtube, Toronto-lime.com, Trinijunglejuice.com a iných webstránkach. Roger Perry je zodpovedný za booking, promócie, štúdiový čas a tak ďalej. Jeho kontaktné číslo je +1-268-779-6301 

11/ Aký je posledný projekt, na ktorom si pracoval? 

Aktuálne pracujem na sólo debutovom albume. Album nesie názov Renaissance. Všetky skladby na albume sú originály. Sú tam skladby ako "Love The Way", "Green Light", "We Want More", "Wet Me" a kopa iných. Som veľmi nadšená z tohto albumu a dúfam, že mojím fanúšikom a priateľom sa bude tiež páčiť. 

12/ Čo si myslíš o súčasnej hudobnej scéne? 

Čo sa týka soca, musím povedať, že je výbušná. Soca sa postupne prepája a stáva sa viac medzinárodne uznávanou. Ak ste si nevšimli, Reggae a Soca sú už teraz v kolaborácii tak ako je R&B a Rock and Roll. Viac krajín rozumie hudbe a má z nej dobrý pocit, to je výborné vedieť, že ľudia sa spájajú vďaka hudbe. Soca hlása jednotu. Ak práve počúvate koncert alebo ste na festivale, všimnete si, že ľudia sa ukážu v početnosti, všetci pre rovnakú príčinu - aby sa smiali, skákali, zvíjali, bavili sa a šli domov, keď sú unavení. Ak to nie je čarovné, tak ani neviem čo to je. 


Autor: Kubjak

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára