streda 23. marca 2016

G-SPOT SOUND v Trenchtowne!


Na kvalitné zahraničné sound systémi a selektorov sme si už aj v našich končinách pomaly zvykli a nebude tomu inak ani v nasledujúcich mesiacoch či rokoch. Už v apríli môžete na Slovensku vidieť rakúsky G-SPOT SOUND, ktorý pricestuje priamo z Viedne a rozpáli svoju ohnivú show na ďalšej DUTTY VYBZ PARTY | FUTURE DANCEHALL v trenčianskom Steps Club-e. Ak sa chcete o tomto sound-e dozvedieť viac tak neprestávajte čítať, no samozrejme, je vždy lepšie prísť a zažiť na vlastné oči.

Začiatky G-SPOT SOUND-u sa datujú do roku 2001, kedy Phila a Olivera pochádzajúcich z Dolného Rakúska, počas ich cesty na Jamajke, napadlo založiť vlastný soundsystém.
Spoločná vášeň pre jamajskú kultúru ich doviedla k organizovaniu parties a reprezentácii ich soundu po celej krajine.

Vďaka pravidelným cestám na Jamajku a ľuďom, ktorých spoznali v Kingstone, sa ich selekcia stala prvotriednou a zbierka dubplate-ov z nich čoskoro spravila soundsystém číslo jeden v rámci Rakúska.
Čoskoro sa k soundsystému pripojil aj Selecta O.G., ktorý prispel svojim unikátnym spôsobom mixovania peciek. O nejaký čas sa Oliver definitívne rozhodol presťahovať na Jamajku, avšak spoluprácu so soundom neprerušil úplne, naopak, stále ho podporuje, najmä vďaka svojim kingstonským kontaktom.

V roku 2004 sa pridal ďalší člen Koolbreak a G-SPOT sa stal snáď najznámejším rakúskym party soundom.

Od roku 2006 začali organizovať vlastné akcie kde viedenskému masívu priniesli spoluprácu s menami zahraničnej scény, napríklad so Supersonic (DE), Captain C (JP), Warrior Sound (DE), Sound Quake (DE), Northern Lights (IT) a I-Shance (IT).

Po odohraní mnohých parties v Rakúsku, Nemecku a Poľsku sa G-SPOT rozhodli zapojiť do čisto dubplate-ového clashu a v roku 2007 porazili v troch kolách taliansko-austrálsky sound General Palma.

V roku 2012 boli pozvaní do Berlína aby sa zúčastnili súťaže „Superlock's Euro Cup Clash“, z ktorej vyšli ako jednoznační víťazi v kategórii „Knock Out the DJ Competition“ z ďalších šiestich Djských tímov hrajúcich rôzne hudobné žánre.

V roku 2008 posilnili posádku dvaja ostrieľaní soundmeni Tobias a Rizzla a okrem hrania na parties sa začal G-SPOT zúčastňovať rôznych rádio shows a aktívne produkovať hudbu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára